از اولین نوشته‌هایی که با میل و اراده خودم، نه به عنوان تکلیف مدرسه و دانشگاه و با زور معلم و استاد، نوشته‌ام بیش از ۲۰ سال می‌گذرد. در این سال‌ها، نوشتن هم بخشی از کارم بوده و هم بخشی از تفریحم! جمع که بزنی به اندازه یکی دو قفسه کتابخانه‌های معمولی نوشته‌ام. بعضی از نوشته‌ها شخصی است؛ بعضی را برای افراد یا سازمان‌ها نوشته‌ام که قابلیت انتشار ندارد؛ اما برخی از آنها ممکن است به کار دیگران هم بیاید؛ دوست داشتم این بخش را منتشر کنم.

     سال‌ها است که این دامنه را ثبت کرده‌ام یعنی دقیقا آن‌وقت‌ها که این دامنه آزاد بود! چند باری هم به فکر انتشار مطالبی در آن افتادم که تا به الآن موفق نشده بودم. شاید یکی از علتهایش این بود که دلم می‌خواست مطالب را در یک ساختار منظم، طراحی‌شده، زیبا و هم‌بند منتشر کنم که هیچ‌وقت مجال و حوصله و همتش فراهم نشد. این بار تصمیم گرفتم آنچه قابل انتشار است را با یک ساختار خیلی ساده منتشر کنم. ما حصلِ آن، سایتی شد شبیه یک کتاب، با موضوعات نه چندان هم‌خوان! که امیدوارم مفید افتد ان‌شاءالله.

خرداد ۱۳۹۸

یک چند ماهی که از بالا آمدن سایت گذشت، از یکی از دوستان در به‌روزرسانی سایت کمک گرفتم. ضمنا به پیشنهاد دوستان یک ایمیل برای تعامل احتمالی کسانی که به سایت مراجعه می‌‎کنند، ایجاد کردم (me@yaser.ir) و یک بخش هم به عنوان آخرین نوشته‎‌ها که با این ساختار تختِ سایت، معلوم بشه چه مطالبی به آن اضافه شده، در فهرست اضافه کردم.

دی ۱۳۹۸